Jemy w Łodzi - restauracje w Łodzi, opinie, recenzje, wydarzenia

You are here:
Today isponiedziałek,21październik,2019

1. urodziny Eko Targu

Share

Urodzinowy Eko Targ już w sobotę

W najbliższą sobotę, 5 lipca, na terenie OFF Piotrkowska ruszy 45. Eko Targ. Będzie to edycja wyjątkową, bo urodzinowa. Z tej okazji pojawi się więcej wystawców, a organizatorzy zaplanowali sporo dodatkowych atrakcji.

 

Eko Targ fot. Marta Rawecka

Eko Targ to organizowany w każdą sobotę na terenie OFF Piotrkowska ekologiczny bazar, na którym kupić można wszystko od warzyw, owoców, serów i świeżego pieczywa, poprzez mięsa, wędliny i wędzone ryby, aż po domowe przetwory, gotowe dania czy świeżo wyciskane soki. Są też miody, zioła i przyprawy. Pierwszy Eko Targ odbył się 6 lipca zeszłego roku, więc sobotnia edycja będzie jubileuszowa - bazar obchodzi 1. urodziny. Przez ten rok przybywało wystawców, a z wielu z nich pojawia się na targu co tydzień. Dzięki Eko Targowi Łodzianie poznali ofertę Montagu, Wypiekarni, Owocnych i Soków Regionalnych, a także przetwory od lokalnych aktywistów kulinarnych, jak Majne Szwajne czy Zakrętka.

Eko Targ fot. JJ Photo

Choć targowi często towarzyszą dodatkowe atrakcje, jak warsztaty czy spotkania z ciekawymi osobami, to najbliższa edycja jest ich pełna. Oprócz większej niż zwykle liczby wystawców zaplanowano m.in. zajęcia sportowe na świeżym powietrzu (cycling i Zumba), które poprowadzą instruktorzy z centrum fitnessu EverGym. Instruktorzy Centrum Sportu i Rekreacji ACADEMIA zajmą się natomiast organizacją sportowych atrakcji dla dzieci, dla których przygotowano lekcje capoeiry. Najmłodsi goście Eko Targu będą mogli również wziąć udział w zajęciach plastycznych na stoisku pracowni OKO. Natomiast na stoisku Stylowej Waty można będzie puszczać ogromne bańki mydlane.

Jubileuszowy Eko Targ wystartuje o godzinie 10.00 i potrwa do 16.00. O szczegółach przeczytacie na stronie wydarzenia na Facebooku.